Iskolatörténet

Szeged kertvárosában Újszegeden található az iskola.

Škola se nalazi u mirnom, zelenom delu grada, u Novom Segedinu (Újszeged).

1923-tól Katolikus Tanítóképző Intézetként,
1950-től Állami Tanítóképzőként,
1959-től József Attila Gimnáziumként,
1962-től Rózsa Ferenc Gimnázium és Szakközépiskolaként jegyezték.
1991. január 18-án az iskola felvette Csonka János nevét.

Osnovana je 1923. godine kao Katolička Pedagoška Akademija,
1950. godine dobija ime  Državna Pedagoška Akademija,
1959. godine Gimnazija “Atila Jožef”,
1962. godine Gimnazija i Srednja Stručna Škola “Ferenc Roža”.
Škola, 18. januara 1991. godine, uzima ime Janoša Čonke.

Az eltelt idők alatt szállóigévé váltak Csonka János szavai:

Vremenom, reči Janoša Čonke su postale izreke:

"Pontosság, megbízhatóság, újító szellem"

"Preciznost, pouzdanost, inovativni duh "

Mindent megteszünk, hogy ez iskolánkra, tanulóinkra, tanárainkra is egyaránt vonatkozhasson.

A szakközépiskola képzési profilja szinte tízévenként megújult.

Obrazovni profili škole su obnovljene skoro svakih deset godina.

A `60-as években mezőgazdasági elektromos berendezés szerelői és hálózati villanyszerelői szakon, valamint politechnikai fakultációs gimnáziumi osztályokban folytak az érettségi vizsgák. Később kereskedelmi szakon is beindult a képzés.

A `70-es években autószerelői és autóvillamossági szerelői képzésekkel újult meg az intézmény.

A '80-as években Csongrád Megye egyetlen autóforgalmi és közlekedési szakközépiskolájaként a Közlekedési Minisztérium szakmai felügyeleti körébe kerültünk. Ettől kezdve, mint regionális iskola Csongrád, Bács-Kiskun és Békés Megyékre kiterjedően vállalunk szakmai beiskolázást. Főként a közúti járműjavításra, fuvarozás és személyszállító szakmák képzésére szakosodott az iskolánk. Beindítottuk a gépjárműüzemi képzését, majd megszerveztük a gépjárművezető és karbantartó képzést is.

A `90-es évtizedre megváltozott a követelmény. 1993-tól Műszaki Szakközépiskolává alakultunk. A szakmai igény mutatkozott a belföldi- és nemzetközi szállítmányozó kísérleti szakmai képzés beindítására. A végzett tanulókkal szembeni elvárások is változtak. Jobb elméleti felkészültségű, számítástechnikában és informatikában jártas, hasznos nyugati idegen nyelveket jól beszélő, rugalmasan alkalmazkodó, gyorsan és könnyen átképezhető, érettségizett, vagy technikus képesítő vizsgával rendelkező személyek kellenek és lesz szükség a jövőben is!

Tokom 60-ih obrazovanje se odvijalo na smeru mehaničar poljoprivredne tehnike, električar i gimnazija opšti smer. Kasnije je uveden i trgovački smer.
Tokom 70-ih su uvedeni smerovi automehaničar i autoelektričar.
Tokom 80-ih naša škola je bila jedina srednja saobraćajna škola u županiji Čongrad. Nadzorni organ škole je bio Ministarstvo Saobraćaja. Od tada, kao regionalna škola, primamo učenike iz županije Čongrad, Bač-Kiškun, i Bekeš. Glavni smerovi su bili mehaničar, logistika i vozač.
U 90-im godinama zahtevi su se promenili. Od 1993 smo srednja tehnička škola. Pokazalo se interesovanje za nove smerove: logistika unutar zemlje i za inostranstvo. Promenili su se zahtevi naših učenika, koji završe srednju školu. Zahteva se bolja stručna sprema, kompjuterska veština, poznavanje stranih jezika, uspešni završni ispit. Takvi stručnjaci su potrebni danas i biće potrebni i u budućnosti!